| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU din nefericire trebuie sa fac moldamin. Vin cu rugamintea ca daca stiti ceva leacuri sa nu mai doara asa tare si sa imi treaca mai repede durerea v-as fi recunoscator. E insuportabila durerea de moldamin si de asta am aceasta rugaminte la voi. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pungi cu gheata pe fese.amelioreaza durerea

| BlackPuma a răspuns:

Sunt in domeniuwinking. Sunt niste fiole care au rolul de a aorti, aproape nu simti, se numesc xilina.Cauta la farmacie.

| BlueBird a răspuns:

Fa-ti curaj happy. Iati inima in dinti si fii sigur ca o mica intepatura nu face rau nimanui happy. Ce pot face e sa te incurajez happy. Alti sufera dureri insuportabile ( taieturi, otravuri etc chatterbox ) dar o mica intepatura nu face nimic. Fii curajos!

| thevlad a răspuns:

Nu e deloc insuportabila. Doare, dar in niciun caz nu e insuportabila. Probabil in cazul tau e vina asistentei care nu stie sa iti faca injectia calumea. Iti recomand sa incerci sa ti-o faca altcineva.

| nutz_3016 a răspuns:

Eu zic sa schimbi asistenta, sa cauti una cu mana usoara, depinde cine iti face, eu am facut un an si aproape ca nici nu le simteam