| Acadian a întrebat:

In urma cu o saptamana eram la fotbal si mi-a trosnit genunchiul am fost la doctor ca se umflase si nu puteam sa merg.Am facut radiografi nici un os nu era rupt, mi s-a spus ca am entorsa la genunchi, mi-a fost pusa o atela ghipsata pe partea din spate a piciorului, dar la cateva zile s-a rupt ghipsul, am fost iar la doctor.Mi-a spus ca diagnosticul e bun si mi-a schimbat ghipsul, au trecut 4 zile, am fost iar la un control mi-a spus ca dupa ce se dezumfla sa imi mai fac o radiografie poate am ruptura de menisc, sunt speriat de operatii, daca nu o sa mai fie nimic la fel dupa operatie, daca o sa doara, nu pot trai fara sport, auziem multi oameni ca operatile la picior sunt dureroare si ca pot avea un picor mai scurt si unul mai lung...
Sunt terminat, daca a fost cineva pus in aceeasi situatie va rog ajutati-ma
P.S am 16 ani daca asta ajuta la ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca s-a rupt meniscul nu mai poti face sport mai ales la nivel inalt