| 1mp3r4t0r3 a întrebat:

Salutare TPU! Pe 25 decembrie am fost operat de apendicita, cu anestezie generala, tot tacamul. Mi s-a recomandat sa nu fac efort o perioada. Intrebarea este daca pot merge cu bicicleta, acum la aproape 4 luni de la operatie, fara riscuri? Multumesc anticipat! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poti.
am un coleg care dupa 2-3 luni s-a apucat sa faca sala happy
si nici in cazul lui nu era o problema

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti, totul este deja vindecat.

| relian a răspuns:

De ce nu intrebi doctorul care tea operat? Asa cum ai intrebat pe aici, la fel, suni, faci o programare, mergi intrebi mai multe ce nu iti este calr si afli direct de la sursa ce poti si ce nu, sau pana cand.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca a fost ok pentru tine, nu ai simțit vreun disconfort, e ok, înseamnă că ești vindecat

| ioana748 a răspuns:

Nici o problema, a trecut timp destul.
happy

| MihaiMB a răspuns:

Nu ți s-a spus cât timp nu ai voie să faci efort?

| 1mp3r4t0r3 explică (pentru MihaiMB):

Nu. Si acum imi este si mie putin jena sa mai intreb

| MihaiMB a răspuns (pentru 1mp3r4t0r3):

De ce să îți fie jenă? Tu întrebi pentru sănătatea ta, ai tot dreptul să o faci. Eu zic cel mai bine să mergi la doctor și să întrebi este cel mai sigur.

| idontreallycare a răspuns:

Buna. Teoretic nu ar trebui sa fie nicio problema, a trecut destul de mult timp, timp in care ar fi trebuit sa se vindece. Incearca sa parcurgi o distanta mai scurta, daca intampini dureri/discfomfort sau alte probleme, mergi la un medic, in rest ar fi ok.