| kild a întrebat:

Salutare TPU si bine v-am gasit. Sunt la Atletism si numele meu este Mihai. Pe mine a inceput sa ma doare foarte tare partea dreapta a gatului din interior si antrenoarea si doctorul mi-au spus ca nu este de la amigdalite. Partea dreapta si in acelasi timp urechea dreapta ma doare in timp ce : inghit, tusesc, casc, rad, etc.... In fine eu vreau sa stiu ce am si cum pot rezolva. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Mergi la medicul de familie, și cere trimitere spre/sau mergi direct la: un consult ORL. ORL=nas, urechi, gât.
Acolo se va vedea care e problema, sau dacă vei primi trimitere către un alt specialist.

| ivanhoe a răspuns:

Doctorul ti-a zis ca nu e de la amigdale?! Doar atat? Ma indoiesc. De obicei iti da o trimitere la un medic in specialitate. Poate e ceva temporar si trece de la sine in cateva zile. Sanatate!

| IIeddar a răspuns:

Se poate sa ai oreon (o boala a copilăriei ) și trebuie sa stai în casa 10-21 de zile... Dar totuși du-te la un medic

| snAkye a răspuns:

Ba, o sa mori.