| Hadassaa a întrebat:

Puna,am si eu 13 ani
si in urma cu 5 luni am facut cea mai mare porcarie din lume, va rog fara hate pentru ca eu chiar plang pe chestia asta
in urma cu 5 luni m-am apucat de fumat,am renuntat intre timp, 2 saptamani, si m-am reapucat iar...acum de aproximativ 4 zile nu m-ai fumez si vreau sa fie decisiva asta
Doar ca ma doare urechea dreapta si durerea vine in jos pe gat,de sub ureche pana la baza gatului,dar numai pe partea dreapta
Nu simt dificultati cand respir sau inghit,numai ceva excretie usoara am ceva in gat (cred, sau deja imi imaginez eu fiind speriata)
Vreauu sa intreb daca e vorba de cancer la gat?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu ai asa ceva, stai calma. Cancerul se depisteaza relativ usor cand e in stadiul 3 sau 4, nu avea cand sa evolueze asa de la 5 luni de fumat. Nu ai nimic, este din cauza tutunului, un efect secundar, iti va trece daca renunti.

1 răspuns:
| PIPER23 a răspuns:

Nu iti depistai tu singura cancerul la gat, stai linistita. Sfatul meu e sa lasi tigarile, caci daca o iei pe calea asta de la varsta ta, iti plang de mila. Vorbeste cu parintii despre durerea ta, nu are legatura cu fumatul.