| mb1996b a întrebat:

Salutare tuturor!
E normal sa iau antibiotice (Orcipol 500mg)pentru cistita cronica de 8 zile si sa am dureri de inima, ameteli, dureri de stomac?
Mentionez ca medicul mi-a prescris sa le iau 10 zile cate 2 pe zi.
Ce fac, ..incetez sa le iau sau continui asa?
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Inceteaza sa le iei daca te simti rau. Mergi din nou la el sa iti prescrie altceva.

| Samariteanul a răspuns:

Daca ai mai luat si in trecut asa de multe si de des e normal.Pastilele luate in exces iti afecteaza ficatul si restul organelor(depinde unde esti mai sensibil). Fara suparare, dar medicul ala habar nu are...am fost si eu o data la doctorita de familie pentru ca ma lovisem la nas si a spus ca e fractura nu stiu de care si ca e nasul spart si doar m-a speriat, am fost sa fac o radiografie si nu aveam nimic...deci unii medici sunt niste prosti si au obtinut acel loc de munca numai prin favoruri sau pile ca altfel nu vad cum ajung astfel de oamenii medici.Revenind la tine sincer nu merita sa iei 2 pastile pe zi.