| mb1996b a întrebat:

Salutare tuturor!

E normal sa iau antibiotice pentru cistita cronica de 8 zile si sa am dureri de inima, ameteli, dureri de stomac?

Mentionez ca medicul mi-a prescris sa le iau 10 zile cate 2 pe zi.

Ce fac, ..incetez sa le iau sau continui asa?

Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dureri de stomac? Dar tu mănânci înainte să iei antibioticele?
Atunci când cineva prezintă reacții adverse după administrarea unor medicamente, știu că se oprește imediat tratamentul și se ia legătura (urgent) cu medicul care i le-a prescris. Dacă e necesar, ți se schimbă tratamentul. Poate, organismul tău nu suportă acel antibiotic. Vorbește și cu medicul de familie, iar dacă nu uiți, întreabă-l dacă îți poate recomanda ceva și pentru protejarea stomacului (Omez, Omeran etc)

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e normal sa ai astfel de simptome. Organismul reactioneaza urat la medicamentele pe care le iei si trebuie sa le intrerupi. Vorbeste cu medicul care ti le-a prescris si iti va altceva in loc.

| mb1996b explică (pentru HazelEyes77):

Ok, multumesc! )

| BuLaNNNeL a răspuns:

Citeste prospectul, vezi ce efecte secundare are. Asigura-te ca din cauza lor ai aceste simptome si du-te rapid la medic. El iti va reduce din tratament sau chiar sa ti-l schimbe.