| unbulangiu a întrebat:

Salutari TPU, totul a inceput acum aproape 2 saptamani cand m-am pus seara in pat sa dorm.Imi amintesc ca eram nervos cu anumite probleme de familie. Apoi dimineata cand m-am trezit am realizat ca nu pot sa imi mai misc glezna dreapta in sus. Si nici degetul mare de la picior. Tin sa mentionez ca am probleme in familie cu parintii, nu ma inteleg deloc cu ei. Am 16 ani jumate.Am fost la diferiti medici si inca voi mai face cateva controale, medicul de familie m-a trimis la neurologie, medicul neurolog nu avea nici cea mai mica idee ce as putea avea, m-a trimis sa imi fac niste examene neurale, medicul la care am fost azi a spus ca s-ar putea sa am o pareza sau probleme cu muschii. Mentionez ca nu sunt foarte voluminos, am 64 kg si 1, 84 inaltime. Poate cineva sa imi spuna ce am daca stie? Va rog, astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o pareza. Ea poate fi de cauza neurologica (si atunci vei afla cauza facand testele la care te-a trimis medicul) sau psihica (daca excluzi orice cauza organica).

| Neworder21 a răspuns:

"nu sunt foarte voluminos"... ))

creierul e incordat.
de aceea el deazactiveaza alte organe / muschi / nervi, pentru a scapa de suprasolicitare.

iti recomand dieta cu vin si bere, sau partide de sex. indiferent de probleme, sexul oricum ajuta, scoate stresul, relaxeaza creierul, si organele genitale.

| Duucu a răspuns:

A căpătat degetul cumva o culoare mov/albăstruie?

| unbulangiu explică (pentru Duucu):

Nu..Este absolut normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te-au ajutat atatia medici... Cum crezi ca te putem ajuta noi? sad Incearca si tu... acupunctura laughing Vezi sa nu iti bagi singur ace in picior!

| PickUp a răspuns:

Salut!
Poate ca ai pacatuit despre parintii tai iar Dumneze te-a pedepsit.
Poate ca te-ai lovit in somnbig grin
Poate ca ai probleme la muschiul picioruluisad
Bafta!
Funda?big grin

| iRobby a răspuns:

Cel mai bine incerci sa te impaci cu parintii tai.

| Patty03 a răspuns:

Eu zic ca ar fi ok daca ai incerca sa te apropii de parintii tai, sa va intelegeti mai bine iar pe urma cred ca toate se vor rezolva de la sine... parerea mea. Nu toate problemele au neaparat o cauza medicala, asta poate fi si pe baza psihica, stresul, intelegi? Cred ca daca ai reusi cumva... sa te impaci cu ai tai te-ai simti mai impacat cu tine insuti, eu stiu? incearca happy
Ai grija de tine big hug

| AnoOo a răspuns:

Nu e te ras... bunicul meu de la suparare a facut comotie cerebrala si a murit. Cred ca din cauza ca ai fost asa nervos... deci s-ar putea sa fie ceva in plan pshihic -> neuronal. Cand te mai duci pe la medici sa le povestesti si lor exact asa cum ne-ai spus si noua -> sa le spui ca erai nervos.