| andradakitty a întrebat:

Salutth. Am 12 ani 1, 64 si 47 kg. stiu ca pentru varsta mea sunt inalta dar am colege mai inalte decat mine. Familia mea spune ca sunt slaba dar eu cred ca nu e asa... Oare e bine? trebuie sa ma ingras sau sa slabesc? crying Helpp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești slabă. La vârsta ta nu trebuie decât să practici un sport pentru o dezvoltare armonioasă a corpului și o alimentație sănătoasă.
Nu ești înaltă la 164 cm. O fată se poate numi înaltă după 175 cm.
Pa, pa.

| marrr a răspuns:

Si eu am 12 ani si am 1. 70 si 50 de kg, deci cred ca este bine asa cum estithinking

| sergiuflore a răspuns:

Parinti tai au dreptate. Trebuie sa te ingrasi pana la 54 kg. la inaltimea ta asta te-ar face sa arati perfect.(bineinteles ca nu te vei chinui sa te ingrasi cu dulciuri si cu mancaruri nesanatoase). Mananca orice ai pofta numa fa sport zilnic(1-2 ore)

| lilboutique a răspuns:

Nu trebuie deloc sa te ingrasi.Si eu la 12 ani aveam cam 1. 60 si 40 si ceva de kg. deci e bine! cand o sa ai 1. 70, o sa ajungi pe la 55 de kg. asa cum sunt eu acum. stai linistita!

| fetita97 a răspuns:

Si eu am 12 ani si 1, 70.esti normala

| sabiiiiiina a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic! E bine asa cum esti kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cum sunt fetele in ziua de astazi
Eu am 1. 84 si 80 kg la 14 ani si nu cred ca arat asa prost.
Nu trebuie sa faci nimic esti perfecta