| anonim_4396 a întrebat:

Saluut! Acum cateva luni mi-am pus o plomba la un dinte, si azi a cazut. Urmeaza sa ma duc la dentist ce o sa-mi faca? imi e fricalaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetChildOAxls a răspuns:

O sa iti dea jos ce a mai ramas din plomba (nu doare absolut deloc) si o sa umple spatiul cu material pentru o noua plomba. Daca nu te doare acel dinte si nu ai sensibiltate la dulce/cald/rece, nu o sa simti nimic la destist happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti curata si iti plombeaza din nou dintele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ti a facut si prima data numai ca de data asta spune-i sa o puna cum trebuie.

| Danysan a răspuns:

O sa iti puna alta -Aminteste-i ca nu a facut o lucrare calumea totusi -Nu vrei sa mergi iar nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce sa-ti faca? Te baga in cabinet, incuie usa si iti da o mama de bataie sora cu moartea.Stai linistit, iti curata din nou ccaria ca si atunci si ti-o plombeaza iar.

| Madayna a răspuns:

Iti curata dintele si iti pune alta plomba. Nu e dureros.

| Valy93 a răspuns:

O sa-ti puna o alta plomba, dupa ce iti curata maseaua putin. Va e frica degeaba, parca va scot matele straight face

| anonim_4396 explică (pentru Valy93):

Am vrut sa ma asigur ca nu ma doarelaughing)sunt fricoasa cand vine vorba de dentist

| Valy93 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin Nu te doare nimic, iti face anestezie tongue

| andre3eeyyiyiyi a răspuns:

Iti pune alta