| Lola23 a întrebat:

Saluuut TPU! Ce trebuie sa mananc sau sa fac ca sa nu ma mai bronzez in veci? adica daca totusi stau la soare sa nu se prinda soarele de mine DELOC...si nu vreau raspunsuri gen: "Pai nu sta la soare" "Nu iesi afara" etc. vreau raspunsuri care sa ma ajute! Fundaaa...

P.S.: Pielea mea deschisa(piersiciu deschis cred) dar e mai palida decat a tuturor din familie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristianfrunza a răspuns:

Cand iesi la soare date cu crema de protectie puternica (pentru adulti), iti recomand Nivea sau gerovitalbig grin si nu te vei mai bronza!

O funda nu strica la casa omlui

11 răspunsuri:
| valsulnorilor a răspuns:

Foloseste creme de soare cu SPF mare!

| Scarlett011243 a răspuns:

Spune sincer... Vrei sa ai piele de vampir nu?

| Lola23 explică (pentru Scarlett011243):

Sincer iti spun nu... cred ca fetele care au pielea mai palida sunt mai dragute si + ca soarele imbatraneste rau de tot... iarna am pielea palida dar vara daca stau la soare si uit(eu sunt uituca rau) sa ma dau cu crema arat ca si cum mi-ar fi rusine 24 din 24 pe zi

| Scarlett011243 a răspuns (pentru Lola23):

Aha. bine atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca moda cu pielea bronzata e recenta, inainte se purta alba... unii sunt demodati in sensul asta, asa ca ia-te dupa ei-de ex.chinezoaicele,japonezele-ai vazut ce piele au? poarta umbreluta de soare si fa ce fac ele...

| Lola23 explică (pentru anonim_4396):

SINCER nu imi pasa ce e la moda... daca anul asta se poarta rosu(doar un ex) si eu port albastru ce are? vine cumva politia modei dupa mine? si chesti cu umbrelutele e chiar o idee misto

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lola23):

Nu?

| Lola23 explică (pentru anonim_4396):

Nup

| Decebalul a răspuns:

Imbracate cu haine albe, cine nu stie ca daca te imbraci cu haine inchise la culoare te prinde soarele unda-doua.

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Problema mea la fel.Desi nu cred ca poti opri. melanina sau cum ii zicea. Of, daca n-am zis bine e ceva de gen un nume. E natural.Eo ies numa nopatea laughing Si la scoala ma agit de mor in clasa ca e soare happy

| MicutzulIngerasz a răspuns:

Trebuie sa-ti iei o crema cu multa aparare solara si no sa se prinde deloc o sa veziwinking fundita:X