| Astaeparereamea a întrebat:

Saptamana trecuta am fost invitat undeva, nu mai retin numele localitatii, in zona montana, pana in Sinaia cu 15km. Toate bune si frumoase pana cand am facut baie intr-un iaz. Mama meaaa ce apa rece! Faza nasoala a fost cand am iesit din apa am constatat ca. nu mai aveam penis deloc si prietenul meu la fel, ne uitam si vedeam ceva ca niste butoane. Radeau fetele de noi de se prapadeau. Ca sa ne scoatem parleala le-am prins si am vrut sa facem sex dar de unde frate? S-a dus dracu si "aria de acoperire" Am doua intrebari la care va rog sa-mi raspundeti.
1. Ce se intampla cu penisul de "intra la apa" atunci cand da de rece?
2. De ce nu mai poti sa faci sex pe moment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Penisul este un alcatuit dintr-un burete in care vasele aduc sange. Frigul contracta vasele de sange si le diminueaza lumenul, deci aportul de sange e minim.
Nu stiu cati ani ai, dar vei invata toate astea la scoala cand vei face anatomie (cred ca in clasa a XI-a). Poate ar fi bine sa te abtii de la sex pana nu ajungi sa inveti datele astea minime despre corpul tau, o lipsa atat de masiva de informatii te poate face sa dai de belele mari.

| Astaeparereamea explică (pentru Brigaela):

Nici gand sa ma abtin de la sex doamna doctor, va multumesc pentru raspuns. I-am povestit si unchiului meu patania iar dansul mi-a zis: "ba nepoate, se mai intampla si cate-o nefericeala d'asta, dar daca te-a pus mama dracu si-ai infiebantat femeia trebuie sa te folosesti si de alte cele ca s-o potolesti, ca d'aia ti-a dat al de sus 10 degete la maini si o limba'n gura" Al naibii unchi ca mare dreptate a avut

| Brigaela a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Avea si mai multa dreptate daca iti spunea ca ignoranta te face manipulabil si ca e rusinos rau sa nu stii cum iti functioneaza partile corpului, ca a te da barbat cand ai informatiile unui pusti e ridicol si te face subiect de ras. Eu ti-am zis sa te abtii pana atingi mintea si cunostintele unui pusti decent de 12 ani, dar daca zici ca nu ai sanse sa ajungi pe-acolo, atunci asta e soarta ta,

| Astaeparereamea explică (pentru Brigaela):

Sa fim seriosi, de cand pana cand unele practici sexuale precum cunilingus denota subiect de ras? Se vede ca aveti mult de munca, chiar si'asa. ati terminat acel maret proiect sau ati ramas fara colegi? Parca asa se vorbea prin sat, cativa dintre ei au plecat in strainatate whistling

| Brigaela a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Din pacate, nu ai inteles nimic.

| Astaeparereamea explică (pentru Brigaela):

Ai pacate? awwww...

| Danzell a răspuns:

Pentru ca sange. creierul tau considera penisul neesential si pompeaza sangele in alte parti, pentru a mentine temperatura corpului.

devil

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

True story

| Astaeparereamea explică (pentru Danzell):

Multumesc pentru raspuns! sa vezi ce de sange imi pompeaza'n anumite degete si limba, daca vede vreun sarpe cum imi face limba isi da demisia imediat

| Astaeparereamea explică:

La mine'n pantaloni nu se vede, pe cand dintii taaai... laughing se vede ca ai inteligenta unui boxangiu