| Girly97 a întrebat:

Saptamana trecuta am scapat de o raceala dar nasul imi tot curge fara motiv desi mi-a trecut raceala si face aproape doua saptamani... Ce poate fi? Sa ma duc la orlist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nu neaparat, chiar daca ai scapat de raceala, nasul tot poate sa mai curga, dai cu bixtonim iar daca problema persista pe o durata lunga du-te la medic

| Girly97 explică (pentru 1Q):

Nu vreau sa mai folosesc Bixtonim niciodata, este "dusmanul" meu de moarte! Eram "dependenta" de el cand eram mai mica si a fost cea mai oribila perioada din viata mea. Am folosit Biorinil in schimb dar nicio imbunatatire.

| 1Q a răspuns (pentru Girly97):

Da, pai provoaca dependenta, dar daca nu ai de ales e bine sa il folosesti, dar daca chiar nu vrei sa il folosesti atunci nu ai ce face decat sa suporti asa, si daca peste cateva saptamani tot nu iti trece atunci du-te la doctor

| Girly97 explică (pentru 1Q):

Mersi si la multi ani. happy

| Salontanul a răspuns (pentru 1Q):

Nu da sfaturi medicale daca nu esti medic!

| Madalina828481 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si el iti va spune ce trebuie sa faci

| deeadeea1212 a răspuns:

Cred ca esti alergic/a la ceva. Si eu am fost asa toata vara, cand am fost la bunici si era din cauza pisicii. Ia Claritine, uita-te pe prospect cat sa iei. Daca dupa o saptamana tot persista, du-te la medic.