| anonim_4396 a întrebat:

Scuip cand si cand niste bobite albe urat mirositoare din gat, de pe amigdale. Am citit ca pot fi si din cauza parizitilor intestinali. La ce doctor specialist trebuie sa ma duc? Pe ce specialitate? Nu pot merge la medicul de familie, nu am timp. O sa merg la privat dar nu stiu la ce doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La un ORL-ist intai, peste 90% din cazuri sunt provocate de o infectie amigdaliana cronica

| Violleta2022 a răspuns:

La ORL-ist trebuie sa mergi!
cel mai probabil ai o infectie masiva in gat!

| Porcusorul a răspuns:

ORL-ist. Ai amigdalita cazeoasa criptica.