| patrick200 a întrebat:

Buna tpu.am nevoie de ajutor sau de un sfat.dupa somn saliva este excesiva vascoasa si urat mirositoare. dupa spalarea pe dinti aceasta ramane vascoasa si excesiva(trebuie sa o scuip)
Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai putea incerca oil pulling cu ulei de cocos, asta daca tolerezi gustul.

| SkandallKamataru a răspuns:

Dormi cu gura inchisa si respira pe nas, ca de-aia il ai.
Nu poti sa respiri pe nas? Te fortezi toata ziua pana reusesti, iti pui banda adeziva la gura ca sa respiri pe nas, sa te inveti sa respiri asa cum trebuie si nu o sa mai ai probleme.

| Marianinteleptul a răspuns:

E ceva normal sa fie vâscoasă dar excesiva probabil fiindca respiri pe gura, iar urar mirositoare din cauza florei bacteriene ce se acumuleaza in cursul noptii.