| Andreeasofia a întrebat:

Se mai poate face avort in a 12 saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

La noi avortul la cere e legal in primele 12 saptamani de sarcina. E posibil dar implica riscuri iti dai seama.In acest stadiu fatul are organele formate.

| Mirris a răspuns:

Nu ii lua te rog sansa de a trai. Unde poti creste pe ceilalti doi il poti creste si pe acesta.Sanatate.

| Craciun_Daniell_1984 a răspuns (pentru Mirris):

Nu e vorba de asta de crescut creste dar ce le ofer

| Mirris a răspuns (pentru Craciun_Daniell_1984):

Niciodata nu se stie cum va decurge lucrurile, insa cu siguranta o sa regreti mult daca il dai afara. Daca ai minimul necesar e de ajuns.Eu am cinci copii si crede-ma ca la al cincilea ma gandeam sa renunt, insa m-am razgandit si din pacate l-am nascut cu probleme de sanatate, dar nu regret alegerea facuta deoarece ma uit in ochisorii lui albastrii si uit de tot si de toate necazurile.Viata merge inainte indiferent de ce alegem, insa greselile nu le putem repara.Nu stiu cum e situatia ta insa gandeste-te de doua, chiar si de trei ori inainte de a face o greseala pe care e foarte posibil sa o regreti mai tarziu.

| MariaElena14 a răspuns:

Mai gândește e un suflet o ființă de la Dumnezeu care merită să trăiască, nu îi lua viața e un fel de crimă, consultă un psiholog ai nevoie de ajutor.

| MariaElena14 a răspuns:

Mai gândește e un suflet o ființă de la Dumnezeu care merită să trăiască, nu îi lua viața e un fel de crimă, consultă un psiholog ai nevoie de posibilitățile financiare se pot schimba de la o zi la alta.

| Craciun_Daniell_1984 a răspuns:

Da dar mai a 2 copii zi chiar nu imi mai permit imi asum riscurile
dar nu stiu unde sa merg