| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Se poate face transplant de ochi? Nu doar de cornee, si daca da cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Me_5216 a răspuns:

Ba oameniloorr! baiatul a intrebat nu a dat cu parul!@Byclick poate ca are nevoie. si daca ar avea dc te-ar interesa pe tine...[nu cred ca exista. nu am auzit de asa ceva]

8 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Se poate inlocui ochiul natural (daca nu mai este functional, de exemplu, daca este complet distrus de cataracta sau a suferit o altfel de mutilatie iar nervul nu mai este activ) cu unul de sticla.Insa cu ochiul de sticla nu poti sa vezi nimic, este doar pentru aspect.De exemplu binecunoscuta tinera Chrissy Steltz a avut un astfel de transplant de ochi.
Un ochi natura nu se poate inlocui cu un altul natural.

| EstiFericitaSauTrista explică:

Koko am vazut intr-un film.

| Byclick a răspuns:

Si de ce intrebi cat costa? Vrei si tu laughing, just kidding. Pai nu cred ca exista si daca ar exista ar costa foarte mult si numai in alte tari si ar fi stadiul de teste pe animale.

| kolcov a răspuns:

rolling on the floor) transplant de ochi? doamne... ai auzit tu de asa ceva? laughing eu nu... sincer, nu cred ca se poate asa ceva

| Sofer a răspuns:

Doar transplant de cornee se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate face desteptilor in anglia si se pun ochi de animal se vede ca sunteti inculti...

| aicipentrutine a răspuns:

Nu exista trasplant de ochi. Singura parte a ochiului care poate fi trasplantata este cornea. Ochiul in intregime, nu.

| sory2000 a răspuns:

Da se poate face transplant de ochi