| Upz0r3 a întrebat:

Se pot lua boli prin zgarietura de om? adica cum a fost cazul la mine m-a zgariat o fata destul de tare pana la sange de mi-a lasat gaura in mana...rog seriozitate. Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilincaaaa a răspuns:

Nu cred ca o boala se ia de la o simpla zgarietura.iti dai seama atunci cand te zgarii intr-o sarma ruginita ce s-ar intampla? daca dezinfectezi locul...e ok:*

2 răspunsuri:
| Upz0r3 explică:

Nu cred ca avea sange de-al ei pe unghie cand m-a zgariat...dar mi-a lasat un semn adanc...doar prin unghia ei si sangele meu nu se poate deci?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt boli care se iau prin sange, acum roaga te sa nu aibe fata aceea nu stiu ce boala grava, dar nu prea cred.in orice caz dezinfecteaza rana si bandajeaz o si o sa traiesti!