| anonim_4396 a întrebat:

Seara bună, m-am ingrasat un kg doua și vreau sa le dau jos cât mai repede.
Vreaua sa va întreb dacă cumva pot la scoala sa mananc un sandwich cu pâine.. Pâine mda. având în vedere ca e la scoala e ok?
Când ajung acasă ce sa mananc în general ca sa fie mai sănătos?
Eu ajung pe acasă pe la 1-2 după amiaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Este ok sa mananci la ore fize.Mic dejun.pranz,cina.La micul dejun, cat mai consistent, pranzul sa contina fructe (banane, struguri-nu) slab calorice.Cina nu mai tarziu de 6:30, si nu foarte consistent.Eu zic sa iti faci un program, asa vei vedea si rezultatele.

| papaguena23 a răspuns:

Chiar ieri mi-a zis tati chestia asta, deci pot sa te ajut laughing
La scoala e ok sa mananci ce vrei, chiar si sandwich. Insa, cand ajungi acasa, sa nu mai mananci paine (deloc, daca poti). Mananca supa, fructe, legume, etc (nici carnea nu ingrasa, fara paine, desigur). Si seara, mananca doar inainte cu vreo 3 ore inainte sa te culci, indiferent la cat te culci. (De exemplu, daca te culci la 12 AM, mananca la 8-9 si va fi okay.)
Sper ca te-am ajutat happy