| WhiteDeath a întrebat:

Seara buna tuturor.
De curand am fost sa-mi fac niste analize prezentand simptomele unei gastrite. S-a dovedit ca este gastrita dar la analize, TGP-ul a iesit de 35, la varsta mea limita fiind de 25. Mi s-a zis ca as putea sa am hepatita dat fiind si faptul ca albul ochiului e cam galbui.
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Mergi si fă analizele la ficat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Recomand o biopsi a ficatului pentru ca sa vezi cu adevarat daca este sau nu, fa analizele la sange, urina si mai ales la scaun, pentru ca ficatul este un foarte important organ care participa la digestie lasand fierea prin vezica biliara + o tomografie computeriata, renuntarea la alcool, fumat, detoxifiere ( fructe si legume niste zile ca organismu sa refaca ) pentru ca fiacatul are puterea sa se regenereze acum depinde cand si cum si mai ales depinde de boala nu se poate regenera, daca este o boala grava ci eventual este nevoie de un transplant de ficat si recomand totodata un control oftalmologic pentru orice eventualitate bafta.
O zi buna.

| Lola05 a răspuns:

Nu poți ști dacă ai hepatită decât în urma analizelor. Așadar, ca să știi dacă ai sau nu, urmează o nouă rundă de analize, asta dacă nu ți-a luat sânge deja pentru analizele de hepatită...