| bleakk a întrebat:

Septoplastia (operatie de sept) se poate deconta? Daca da, unde? Doar la stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Diurpaneus a răspuns:

Nu sunt intervenţii estetice septoplastia,
excizia leziunilor tegumentare şi ale
ţesutului subcutanat ale organelor genitale.(HG 117/2013, art.18 alin.1)
Se conteaza la orice spital, cabinet etc, care are contract cu C.N.A.S sau C.A.S.M.B