| bbbbbogdan121 a întrebat:

Sexul opreste cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Exact invers! Stimularea hormonala accentueaza cresterea, persoana se dezvolta mai repede.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca il oprea eram toti acum precum cimpanzeii.Ca statură.
Te-a mintit cineva cand ti-a spus asta.

| whatevernvm a răspuns:

Da! ba mai mult, are efect invers. O sa dispari incet-incet

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu are nici o legătura una cu cealaltă.

| Elena9328 a răspuns:

Nu