| vlad_2771 a întrebat:

Somnul ajuta la cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te ajuta

| Oana65 a răspuns:

Da, bineinteles.

| Azµre a răspuns:

Normal, face parte dintr-un amplu proces de dezvoltare!

| facepalmlol a răspuns:

Nu stiu daca ajuta in cresterea in inaltime, probabil daca e un somn linistit si destul, ca sa spun asa.
Oricum, te ajuta sa ai o piele mai frumoasa.

| AxXeL1124 a răspuns:

Da ajuta.

| gabyS98 a răspuns:

Da te ajuta, dar te ajuta mai mult sa cresti daca faci un sport

| Salluty a răspuns:

Da. Deoarece cand dormi, se secreta un hormon ce ajuta pa dezvoltare.
Asa ca daca vrei sa ai o inaltime normala trebuie sa dormi 9 ore pe noapte.

| DontDifferent a răspuns:

Ajuta, si daca faci sport ca basket o sa te inalti sau sa inoti (scuze dar nu stiu cum se scrie basket) funda?big grin

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a răspuns:

Da, este adevarat toate organele si functiile aproximativ sunt in pauza atunci iar cresterea este sporitatongue

| Fitildestar a răspuns:

Pe acest site www.inaltimeperfecta.com se afla raspunsul la toate intrebarile tale privind cresterea in inaltime.