| anonim_4396 a întrebat:

Spasmofilia poate provoca dureri de cap aproape zilnice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este sa mergi cit mai repede la un medic de specialitate pentru a depista din timp cauzele acestor dureri, mai bine descoperi cauza la inceput decit in ultimul moment cind nu mai poti face nimic.Sanatate.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar indirect.
Cauzele directe a durerilor de cap sunt altele si trebuiesc investigate daca sunt dese si persista insistent!

| nicky a răspuns:

Nu prea ar fi normal sa te doara capul zilnic de la lipsa de calciu. Cauzele pot fi multe: migrene, stres, oboseala, de la ochii, de la afectiuni ale ficatului, etc. Cel mai bine ar fi sa mergi la un neurolog sa-ti faca niste investigatii mai amanuntite.

eileen
| eileen a răspuns:

Am fost la medic cand aveam 18 ani si mi-a spus ca am spasmofilie doar pentru ca eram mai ametita de fel... mi-a zis sa fac injectii cu calciu si un tratament pe baza de vitamine. In schimb, pe mine ma durea capul in fiecare zi, inca ma mai doare, saptamana asta merg la un tomograf. Deci, iti recomand sa mergi sa iti intrebi doctorul.

| mioara a răspuns:

Este lipsa de vitamine din corp