| 61n4 a întrebat:

Sper sa nu ve deranjez... vreau sa stiu si parerea altor peroane. ginecologul mi-a omandat spalaturi intravaginale timp de 10 zile...si tratament cu ovule. insa dupa a 6-a zi am avut dureri jos si mi-a fost frica sa mai fac spalatura o seara, iar a 2-a zi iar am avut dureri. durerile sunt de cateva secunde dar groaznice.ar trbuii sa continui? mai am doar 4 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa te duci inapoi urgent la ginecolog. Nu cred ca durerile sunt provocate de substanta cu care faci spalaturi, poate tehnica ta nu este cea mai buna sau poate a intervenit ceva suplimentar. Maine dimineata e obligatoriu sa mergi din nou la medic.

| micurutza2005 a răspuns:

Durerile eu cred ca e o coincidenta doar nu de aceea te doare ceva pentru ca faci spalaturi ceva a intervenit in plus sau nu faci spalaturile corect si te agresezi nu stiu trebuie sa mergi la dr inapoi si sa-i spui ce este.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

S-ar putea sa fii alergica la substanta activa continuta de ovule. Din punct de vedere constructiv, niciun organism nu seamana cu celalalt. Este un fapt constatat in lumea medicala. Mergi inapoi la medic si cere analize amanuntite. Abia apoi ti se poate stabili profilaxia potrivita. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te din nou la ginecolog si spune-i ce probleme ai, el e cel in masura sa-ti spuna ce sa faci.Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Oprește tratamentul și schimbă și medicul, se vede ce te-a vindecat, ajunge?!
Pa, pa.

| 61n4 explică:

Mi-a recomandat. iertati-mi greselile big grin