| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ceva pastile care sa imi taie pofta de mancare, vreau sa slabesc dar nu reusesc fiindca mananc mult, deci ceva pastile stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am nevoie de câteva răspunsuri de la tine ca sa te pot ajuta in mai multe feluri. Unul al fi sa înlocuim mâncarea sau dulciurile pe care le consumi tu involuntar de plictiseala sau stres/nervi depinde. Asa ca te rog sa îmi spui ce anume mănânci cel mai des când te apuca pofta sau foamea?
Eu îți propun sa înlocui dulciurile cu bomboane fără zahar(le găsești in orice supermarket) îți dau cuvântul meu de onoare ca o sa te satisfacă la gust,asta la dulce. Mancare? E simplu: scoate și tu prajeala,uleiul mult, pâinea,Făinoasele. Poți mânca bun și sa nu te îngrași. Ți e pofta de bun? Fa ți file de peste la cuptor cu cartofi copți și un sos de ciuperci cu usturoi și iaurt(in loc de smântâna),ți e pofta de cartofi prăjiți? Nu i mai prăji in ulei pe tigaie,fa i prăjiți la cuptor(uita te pe YouTube ca exista). Dacă vrei te pot ajuta cu o dieta, cu mai multe sfaturi, îmi poți lasa un mesaj, ceva. Pastile de slăbit am încercat eu, nu funcționează îți zic sincer. E vrăjeala ca îți taie pofta de mâncare. Trebuie ambiție multă, abține te câteva zile și se învață organismul. Ai pofta sa mesteci cevva mereu? ti ai făcut un obicei din asta? pai e din cauza ca ai mult timp liber. Ca dacă stai acasă toată ziua normal ca mănânci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai des mananc piftele cartofi prajiti sau piure de cartofi kaiser
Kebab, cartofi pai la portie gordon bleu si ciorbe uneori sau carnati prajiti sau gratare mancare ce mi o facut mult rau, taicameu vitteg gatea mancaruri grase si cred ca de acolo am luat acest obicei prost sinucigas. Deci daca poti imi poti scrie si aici sau in privat acele diete ca ar fi cazul sa ma tin de ele

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mi mesaj tu in privat și vorbim acolo mai încolo când o sa pot sa sta de vorba calumea și o sa ți zic ce trebuie sa faci

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dulciuri tot ce prind, ciocolate in general sau biscuiti de la milka
Da, pot rezista fara dulciuri, cu fast foodul este putin mai greut dar de maine gata cu fast foodul nu vreau sa ajung in cripta de pe acumlaughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O sa iti scriu maine, stai linistit, acum eu oricum ma simt putin ciudat am mancat mult si ce nu trebuie happy mersi pentru ajutorul acordat

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pofta nu e nevoie. Tu nu poți face nimic în viață dacă nu te bazezi pe pastile?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Uite ca pot, acum sunt fara antidepresive si sunt ok ceea ce e socant avant in vedere ca cateva luni bune reuseam sa ies din casa doar 200-300 de m
Deci se poate si fara. Da cu mancatul e totu psihologic daca o sa merg la sala cred o sa scap si de chestia asta cu mancatul in exces dar nu stiu daca am voie ca am lombosciatica dar tot o sa merg altfel o sa ajung ca moby dick

| Celcestietot a răspuns:

Dar trebuie sa mananci alimente sarace in calorii, nu sa nu mai mananci deloc, fiindca vei avea deficit de vitamine si va fi rau atunci happy.

| Donsavas a răspuns:

Asta e o problemă ce tine de manipularea creierului. Consulta un psihiatru

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Da din cauza depresiei mananc o sa ii spun chestia asta sper ca nu ma vor afecta acele pastile

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te afectează.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Ok happy

| alina2k18 a răspuns:

Si eu am cam pus pe mine laughing iar
Si da, si pe mine ma satisface cantitateawinking
Sunt pastile, dar se dau cu prescriptie si oricum au reactii adverse, se dau in caz de obezitate morbida.
Bea ceai de pelin fara zaharwinking taie pofta de mancare laughing)

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Sunt suspect de hipotiroidism si e greu tot ce mananc se depune ca grasime mai ales ca mananc dulciuri si fast fooduri mai imi ies si sunete ciudate din gat laughing trebuie sa merg la endocrinolog cat mai fast ca e nasoala treaba

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Unde se gaseste aceste ceai? big grin

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oriunde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei,am încercat sa ți răspund la mesaj dar nu cred ca ai primit ceva pentru ca am contul de puțin timp și nu îmi permite.
Anunța ma dacă ai primit mesajul meu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa îți permită

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Nu lua pastile pentru slabit ca te imbolnavesti. Renunta sa mananci paine 1 saptamana si o sa slabesti cam 2 kg (mananca cum manci de obicei insa fara paine).

| anonim_4396 explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Ok, mersi. mi s-a mai spus fara paine o sa pun in practica fara paine.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns (pentru anonim_4396):

La Auchan cotroceni au un ceai chinezesc pentru slabit cu ginseng si ananas. E o cutiuta rosie. happy Fa-ti cate un ceai dimineata doua saptamani si slabesti 2 kg. Eu am renutat la paine doua luni cand aveam 16 ani si 82 de kilograme, si dupa trei luni aveam 63 de kilograme, insa la 18 ani slabitul asta treaba asta nu mi-a facut bine. Daca vrei sa slabesti slabeste cam 2 kg, incearca mai intai cu ceai de ginseng si ananas.

| anonim_4396 explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Slăbesc eu și fără ceaiul ala de 2 parale.

Răspuns utilizator avertizat
| Sergiudafunda a răspuns:

Frate, iti spun, ar fi o mare greseala sa te apuci sa iei pastile. Poti sa te imbolnavesti grav. Eu iti dau un sfat, dar depinde si de greutatea pe care o ai, inaltime si varsta. Apuca-te de sala. Ridica greutati provocatoare, si dupa ce ai inceput sa slabesti vizibil poti sa bagi si ceva alergat pentru cardio. Multa sanatate.

| anonim_4396 explică (pentru Sergiudafunda):

Am probleme cu coloana nu stiu daca pot am lombosciatica