| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, la operatia de rinoplastie, se face nasul mai mic, si spuneti-mi cum...prin ce metode, cine imi spune, ii dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andreiwrt a răspuns:

Adica daca el e lat, ei ti-l fac mai subtire, daca e carn ei ti-l scurteaza dandu-i forma dorita iar daca ai o problema legata si de respiratie de care tu poate nu stiai (ex o deviere de sept in urma unui traumatism) ei o depisteaza si rezolva si problema asta in timpul operatiei. Operatia dureaza intre 1-3 ore in functie de complicatiile nasului si se face cu laserul, prin anestezie generala. PS Operatia costa in jur de 1500-1800 de euro la o clinica privata cu spitalizare de cateva zile dupa operatie iar la o clinica de stat te ajunge undeva la 8-900 de euro.