| Secretkkk a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos ceva remedi impotriva caderii parului, daca se poate ceva natural care v-a ajutat de ex am auzit de uleiul de brusture, masiline, albus de ou, otet, dar nu stiu cum se folosesc, sau recomandatimi ceva din farmacie, balsame, masca, sampon, capsule, kerantina? ce firma e buna? Imi cade parul ceva groaznic, foarte, foarte tare, posibil ceva vitamine ce ajuta la intarire, din farmacie sau alimente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adda19 a răspuns:

Si eu am avut problemele astea, mai ales dupa ce ma vopseam (eu ma vopsesc foarte des). Prietenele mi-au sugerat masti impotriva caderii parului, si le-am cumparat din farmacie, dar nu m-au ajutat deloc (am incercat si produse Herbalife fara folos). Intr-o zi, m-am plans bunicii de faptul ca imi cadea parul groaznic, si ea mi-a spus ca, dupa ce fac baie, sa imi clatesc parul cu apa, in care sa pun si otet. Dupa ce mi-am facut baie, am pus intr-un lighean niste apa (vreo 2 l) si am bagat o cana de otet (cam o cana de cafea). Am facut acest "tratament" vreo 2 saptamani si am vazut ca nu mai am problemele care le aveam, parul capata stralucire si rezistenta.
Deci da, metodele naturiste la mine au avut efect 100%.
Poti incerca, eu te sfatuiesc.
Multa bafta cu parul! :*

| CompactBianca a răspuns:

Salut! Eu sunt consultant in nutritie:atat interioara cat si exterioara si iti pot recomanda cateva produse de la herbalife si cum sa le folosesti pentru problema ta. Daca te intereseaza lasa-mi id-ul sau numarul tau aici.