| Bella116 a întrebat:

Stie careva daca este gratuit un RMN daca ai bilet de trimitere? (asigurare la CAS)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, bilet in dublu exemplar de la medic specialist+ o cinica care are contract cu Casa de Asigurari si care sa mai aiba fonduri.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Depinde de clinica, daca ai trimitere in dublu exemplar, adreseaza-te clinici respective si vezi daca se fac programari si daca au fonduri, daca nu, va trebuii sa platesti o coplata.
O seara bunahappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai bilet de trimitere alb-negru, nu. Daca este formular special, colorat este gratuit in limita fondurilor existente in luna aceea. Biletul este valabil doar 30 zile. Fa-ti programare pentru inceputul lunii septembrie la policlinica unde trebuie sa mergi.

| ElenaSA a răspuns:

Da, cu bilet de la medic, dar sa gasesti loc liberi la clinicile care au contract cu casa de asigurari unde ai tu medicul.

| happy31animation a răspuns:

Fa-ti programare pentru inceputul lunii septembrie la policlinica unde trebuie sa mergi.

| Bella116 explică:

La sfarsit de luna mai sunt oare fonduri?