| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva vreo metoda naturista pete rosii si coji pe fata? In special zona nasului si obrajilor.Am asa ceva de aproape un an. Am facut tratamente si nimic. As vrea sa scap definitiv, se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MayaVeve a răspuns:

Miere cu scortisoara. metoda indiana. pentru calmare poti face cum fac si eu... iau un castravete(crud) rece il tai in finctie de zona afectata a fetei (pe lungime sau cercuri) si le aplic. timp de 10 min stai cu ele. apoi poti aplica crema de galbenele amestecata cu miere si o lungurita de smantana(acum depinde cat vrei sa faci. daca faci doar pentru nas si obraji faci cu jumatate de lingurita de iaurt/smantana un varf de miere (de salcam de preferat) si sa zic cam... o jumatate de centimetru cu varful unui cutit de crema de galbenele. eu am avut acnee si apoi aveam fata foarte uscata. si am citit proprietati ale castravetelui, mierii, iautului sau smantanei si uite asa am ajuns sa imi fac singura masca si da chiar mergebig grin good luck

| anonim_4396 explică (pentru MayaVeve):

In cat timp zici ca trece?

5 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Îți recomand o cremă bună fabricată manual de către o femeie din Sibiu. Crema a fost special concepută pentru unul dintre copiii ei care are probleme cu pielea.
http://luthelo.ro/......-mica.html
Folosesc produsele ei și sunt foarte bune, te poți uita și la reviewuri.
Nu știu dacă am voie să postez produse, sper că nu se consideră că fac reclamă la ceva.

| MayaVeve a răspuns:

Cam in 2-3 zile ar trebui sa isi daca efectul

| anonim_4396 explică (pentru MayaVeve):

Chiar am sa incerc. De cate ori fac masca asta pe zi? Oricum, tu primesti funda ca ai fost singura care ai raspuns.

| MayaVeve a răspuns:

1 dată pe zi. Seara de preferinţă. Înainte să dormi ci vreo.ora