| marya08 a întrebat:

Stiti am incercat tot am luat tot felul de medicamente, antibiotic de toate am facut baie fierbinte si multe altele de genu asta dar nimic nu imi face sa treaca raceala (nu imi trece de 5 zile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Mananca bine! Sistemul tau imunitar poate fi slabit din cauza alimentatiei tale. cu o alimentatie corecta poti PREVENI imbolnavirea data viitoare.Dar am niste sfaturi pentru tine:
-Bea foarte multe lichide.(ceaiuri)
-Consuma fructe bogate in vitamina C(lamai,portocale, catina, macese) sau ia supliment cu vitamina c)
Putina miscare nu strica(cateva exercitii zilnic-cam o ora pe zi-in casa)
Pe mine de obicei cand ma ia raceala-nu ma imobilizez la pat-incerc sa fac cat mai multa miscare ca si cum as fi sanatos-mie asa imi trecebig grin
Totusi cel mai important-mananca bine!

| justitiarul a răspuns:

La doctor ai incercat sa mergi?

| aDDellin a răspuns:

Si mie la fel ba imi trece ba nu-mi trece. Poate o fi din cauza vremii din ultimele zile nu stiu sigur nici eu de ce...