| Effyyyy a întrebat:

Stiti cumva o reteta de varza (salata)preferabil...sa numai fie seara, si buna pentru seara adica sa nu. ti se faca rau
Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alem a răspuns:

Rupi varza nu in bucati mici, medii, adaugi ulei sare si otet ( dupa preferinte )si voila este buna pentru. orice ora din zi si e minunata. poti adauga si oua fierte daca vrei e o delicatete

1 răspuns:
| ALXXXXXXXXXXX a răspuns:

Salut KanamexAngel

O salata usoara cu legume care se face foarte repede.
1/4 telina
2 mere
1 morcov
250 ml iaurt gras
5-6 nuci
suc de la 1/2 lamaie
Se pun merele in folie cu 2-3 stropi ulei de masline si se coc 20 min. Se scot, se curata de coaja ( foarte usor ) si se taie bucatele. Telina se curata, morcovul la fel si se dau pe razatoarea cu gauri mari.Se stropesc cu sucul de lamaie. Miezul de nuca se zdrobeste putin. Se amesteca merele, telina, morcovul si miezul de nuca, se adauga iaurtul si se serveste.

FUNDA? FUNDA? FUNDA?