| 333333333 a întrebat:

Stiti cumva remedii sigure pentru dureri de burtica, in perioada neagra din luna si naturiste. Va rog mult, am niste dureri cumplite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Caută Saridon N, nu Saridon simplu. Sunt de două feluri!

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La multev fete a a vut efect sportul, facut in fiecare zi, inclusiv in zilele emnstruatiei. Sigur ca la inceput va fi mai greu, combinatia dureri de burta si sport nefiind placuta, dar daca strangi din dinti si nu renunti 6-8 luni, vei vedea imbunatatiri semnificative

| 333333333 explică (pentru Brigaela):

Fetele in general mai practica si saritura cu coarda, de asta sunt sanatoase. Si muuuuuulte alte sporturi elocvente. Tu ai sarit coarda cand erai mica

| Violleta2022 a răspuns:

Pune o carpa curata imbibata in otet, pe burtica, intre buric si pubis si iti calmeaza durerile.

| 333333333 explică (pentru Violleta2022):

Esti bruneta si frumoasa, semeni cu o femeie adevarata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu că un om, atunci care are dureri cumplite, ar lua ORICE doar ca să scape de durere, nu ar mai ține cont dacă-i produs naturist ori nu! Încearcă cu ceai de sunătoare. Personal, mi se mai diminua din durere când mâncam pâine prăjită și beam câte puțin din ceaiul de mentă. Dar am trecut la Saridon N. tongue

| 333333333 explică (pentru floresdemayo):

Da multumesc foarte mult. Fac orice, am fost si la medic endocrinolog, ginecolog, beu tincturi, dar voi incerca si Saridon.

| 333333333 explică (pentru floresdemayo):

Buna, esti foarte amabila. Cunosti cumva niste remedii si pentru raceala. Sunt chinuita mai tot timpul, cred ca este si din pricina scaderii imunitatii. O zi buna.

| untu a răspuns (pentru 333333333):

Pentru imnuitate veti avea nevoie de multivitamine pentru energie in organism!

| floresdemayo a răspuns (pentru 333333333):

Știu că injecțiile intranazale cu Diprophos te scapă de răceli/ nas înfundat, o luuungă perioadă. Răceam și eu, zilnic, în urmă cu câțiva ani. Mie nu mi-au ajutat (multi)vitaminele la întărirea imunității. :-|
Timpul le-a vindecat pe toate. Nici de răcit nu mai răcesc. ))

| 333333333 explică (pentru floresdemayo):

Buna, esti o fata desteapta si de nadejde. Pot sa te rog ceva, am scris recent un blog, daca nu te superi, daca las adresa poti sa-l vizitezi si sa lasi un comentariu pozitiv.

| floresdemayo a răspuns (pentru 333333333):

Caută Saridon N, nu Saridon simplu. Sunt de două feluri!

| untu a răspuns:

Pentru durerile de burta (posibil diaree) ar trebui sa bei un ceai de menta si luati o pastila de FURAZOLIDON!

| 333333333 explică (pentru untu):

Multumesc foarte mult pentru raspuns.

| untu a răspuns (pentru 333333333):

Cu multa placere! big grin

| 333333333 explică (pentru untu):

Sunteti foarte amabil, daca va dau adresa blogului personal, puteti sa-l vizitati. Am nevoie de vizitatori, sunt la inceput.

| untu a răspuns (pentru 333333333):

Ati scris un blog personal? Desigur ca imi puteti da adresa ta aici sau la privat (mesaj TPU)! Sunt curios sa citesc despre ce subiecte ati scris in blogul tau personal!

| 333333333 explică (pentru untu):

Multumesc foarte mult. Sunt la inceput cu blogul dar am muncit foarte mult la el. Abordeaza teme diverse cum ar fi literatura de toate genurile, tehnologie, substante naturale utilizate in industria alimentara. Momentan s-a blocat, ma ajuta fratele meu. Daca trece problema va las adresa, la mesajul privat TPU.

| untu a răspuns (pentru 333333333):

Devine foarte interesant! Abia astept sa le citesc, dar iti urez mult succes!