| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun sirop minune pentru tuse?
Dau funda! kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Antibiotice + miere.

| Latinmoon a răspuns (pentru SasNetRomania):

Cand ajung la doctor imi iau si antibiotice.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Latinmoon):

Mergi la farmacie dai ceva bacsis si iti da antibiotice fara reteta happy

| Latinmoon a răspuns (pentru SasNetRomania):

Am rezolvat, mersi frumos! >big grin

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tablete de ACC sau ceai din fruze de ceapă uscată.
Ceaiul este groaznic la gust dar de eficiență peste 90 %.Se poate îndulci cu puțină miere.
ACC-ul este excelent.
Antibioticele se iau numai la recomandarea medicului. Și numai cu un adjuvant împotriva deteriorării florei intestinale( de regulă „Stamicin").

| corbulalbrosu a răspuns:

Siropul rezultat din mugurii de brad.Este excelent pentru cei care sufera de astm.

| Pinocchio a răspuns:

Prospan e foarte bun.

| Krises a răspuns:

Serios? du-te la farmacie sau la un doctor, intrebarea asta nu se pune pe TPU! ci unui medic care e specializat, dupa te imblonavesti mai rau si faci alte complicatii

| Latinmoon a răspuns (pentru Krises):

Medicul meu este in concediu de joi...

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Eurespal.