| 141414 a întrebat:

STtiti vreun remediu rapid pentru durerile menstruale care sunt de fapt pentru mine ca niste intepaturi prelungi si dese? Dar nu pastile sau trimiteri la medic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AstralConfessor a răspuns:

In timpul menstrei nu manca carne si dulciuri, bea ceai de coada soricelului si de galbenele.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiul de mușețel îndulcit cu miere este recomandat pe toată perioada menstrei, sticlă cu apă caldă pe burtică, stai la căldură, fără baie generală, evită contactul cu apa rece.
Sănătate.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexX a răspuns:

Incearca o gura de tuica... din cate stiu eu face bine si vorbesc serios.

| 141414 explică (pentru AlexX):

Multumesc de sugestie, dar trebuie sa ma duc la scoala! happy