| user5493 a întrebat:

Sucul "Ciao"(produs de Timbark) e mai bun din punct de vedere al sanatatii organismului decat Pepsi, Coca-cola si Fanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona01 a răspuns:

Cred ca da fiindca este natural.

| aallyynnuuttzzaa a răspuns (pentru mona01):

Nu exista suc natural decat cel facut in casa ...deoarece s'ar strica foarte repede si nu s'ar mai vinde, diiiii

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa susțin producătorii, nu l-am testat noi în laborator ca să știm exact!
Pa, pa.

| AnonimDinRomânia a răspuns:

Fa-ti un suc de grapefruit mai bine. Sau daca n-ai bani, bea apa. Iti distrugi sanatatea cu porcariile astea de sucuri, daca vrei sa bei macar bea odata la 3 zile si nu mai mult de 250ml.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bun niciunul, cel mai bun e cel natural facut de tine din fructe proaspete, fara e-uri, fara conservanti.

| maryan1997 a răspuns:

In ziua de astazi nuci marul cules proaspat din pom nu mai este sanatos dar, sucurile accidulate...Dar in general de ce te teama de aia nu scapi!

| Uuuuuuu a răspuns:

Nu e bun nici Ciao, nici Cola nici alt SUC! o groaza de chimicale care ne fac dependenti fara nici un beneficiu! Lasa sucurile..sau bea un suc pe care il faci tu

| marian1199 a răspuns:

E MULTTT mai bun din moment ce Pepsi distruge ficatul (macar CIAO nu are acid), chiar daca fructe sigur nu are...

| Bumbar a răspuns:

Toate sucurile au tot Tabelul lui Mendeleev in el.

| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Da, sucurile de la "Ciao'' sunt mult mai bune decat Pepsi, Coca-Cola si Fanta, insa niciun suc nu este bun pentru organism, deoarece nici un suc nu este natural 100% ( pentru ca s'ar strica f repede ) doar cele facute in casa!

| alexstriker13 a răspuns:

Daaaaaaaa, LoGiK!

| AleXuuTza13 a răspuns:

Sigur ca da, pentru ca e mai natural... In plus sucul Coca-Cola nu e asa de bun e facut numai din chimicale happy
Sper ca te-am ajutat happy

| Rexyan a răspuns:

Da, Ciao e mult mai bun si mai sanatos, deoarece nu contine atatia conservanti si prostii gen cofeina, taurina, etc. El nu este atat de cancerigen si de daunator ca Pepsi, Cola, Fanta, dar are si el cateva prostii dar in continut mai redus, dar nu sunt asa de rele pentru organism...