| Bella_6127 a întrebat:

Sufar de gelozie...cum pot sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piTikaaa_8536 a răspuns:

Uite un sfat. Gelozia nu este un lucru prea placut pentru oameni, desi crezi ca arzi si ca iti vine sa distrugi orice in calea ta gandeste`te ca daca gelozia este pentru o fata care se da la prietenul tau`...ei nu trebuie sa fii geloasa...pentru ca la un momendat roata se va intoarce in favoarea tawinking. Gelozia nu este cea mai buna cale.

7 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Gelozia la un nivel mic poate echivala cu iubire, dar prea multa gelozie deja inseamna neincredere in sine in primul rand, dar si in partener implicit.
Sfatul meu este sa pui mai mult pret pe tine sa inveti sa te cunosti, sa te apreciezi... daca tu nu o faci, cum crezi ca ar putea altii sa o faca?
Totul este ca o minge care se zbate intre tine si el: Simte-te bine in pielea ta si ai sa vezi ca o sa fii mult mai apreciata de partenerul tau, iar tu o sa observi ca nu ai motive sa fi geloasa!
Mult succes!

| Patrăţel a răspuns:

Dupa cum stii si tu gelozia este un defect, cu acest defect te-ai nascut, poti sa-l ameliorezi dar nu sa-l faci sa dispara din comportamentul tau, pentru ca asta esti! happy te-ai gandit ca in momentul in care tu esti geloasa pe cineva, si acel cineva este gelos pe tine? totii suntem gelosii intr-o oarecare masura, nu doar tu ai acest defect, si nu uita. unele defecte sunt uneori calitatii daca stii cum sa le privesti happy. baftawinking!

| AndreiGabi a răspuns:

Gelozia...eu am considerato intotdeauna o dovada a iubiri.Se treateaza cu incredere. Daca nu ai de unde lua asta se poate prin operatie.Se numeste,,ADIO" si uneori e foarte grea.Pot aparea complicatii gen parere de rau sau, invidie(sora geloziei, in cazul in care isi gaseste alta) etc...

| DaNNN a răspuns:

Gaseste pe cineva care te face mai mereu sa razi si petrece cat mai mult timp cu acea persoana.

| ToxicDump a răspuns:

Nu poti, este o boala incurabila... nu glumesc, nu poti sa scapi de gelozie, e imposibil!

| TheSol a răspuns:

Gelozie inseamna iubire. Prea multa iubire.
Las`o asa. Nu schimba nimic. nu esti gelos, nu iubesti.
Dar clarifica intotdeauna lucrurile care te deranjeaza.
Altfel nu merge. Bafta :**

| cerasela10 a răspuns:

De gelozie nu scapi complet niciodată, este produsul unei copilării în care nu ți s-a oferit suficientă afecțiune. Dar cu persoana potrivită care îți va respecta sentimentele, va fi mai ușor.
Poți citi articolul ăsta: https://natasaalinaculea.com/......ati-femei/