| XatomisX a întrebat:

Sunt baiat de ce daca am parul scurt la dus nu cade deloc si cand am pleata cade adica dupa ce frec bine cu sampon si ma clatesc intre degetele de la maini raman cam 5 fire de fiecare data cand bag mana in par o fi normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| frikk a răspuns:

Deoarece cand ai parul mai scurt este mai rezistent.cu parul mai lung devine instabil(se rupe mai usor) si mai scapa niste fire.este normal.nimic de "griji".

| XatomisX explică (pentru frikk):

Ai dreptate mai mult se rup nu ies din radacina happy

3 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Da si mie aproape la fel mi se-ntampla.
Trre` sa ai grija la alimentatie, mananca si tu mai des fructe (si legume)bla bla.

| halo a răspuns:

Da inseamna ca chelesti