| Teodor_Mihail_1995 a întrebat:

Am 18 ani. Baiat. Imi cade parul mult de tot. La inceput putin. Acuma cand bag mana prin par raman cu cel putin 8, 9 fire in mana. Deci pot sa trec mana prin par consecutiv de cateva ori. De fiecare data acelasi lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Este normal stai linistit, nu-ti face probleme, totul se rezolva cu timpul. Eu ti-as recomanda un sampon bun de ex head and shoulders.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Căderea părului poate fi pe fond de stres sau poate indica lipsa de minerale în organism

| Teodor_Mihail_1995 explică (pentru Dumitru_Mirela_1990):

Mii s-a mai spus ca este de la stres si suparari...

| Caro34 a răspuns (pentru Teodor_Mihail_1995):

Oare merita stresul si supararile alea, frumoasa ta podoaba capilara? Ce-ar fi daca ai face un mic concediu in care sa te relaxezi si sa uiti de stres si suparari? Nu trebuie sa pleci in lume, ramai acasa insa mergi intr-un loc linistit (in casuta bunicilor, la tara), in aer curat, dormi, mananca sanatos, bea lichide multe, apoi dupa 10 zile revino la treaba cu forte proaspete si chef de lucru! Numai bine!

| Himynameis a răspuns:

Pai daca te enervezi, stai si tu calm, linisteste-te ca asa patesc si eu si am si fire albe chiar

| andyarx a răspuns:

Da e nasol, depinde de parinti cum e tatal axum asa o sa fii si tu la varsta lui la par ma refer, cel mai ok e sa nu te stresezi si cand va deveni foarte evident asta cred ca de la 30 de ani in colo te sfatuiesc sa recurgi la implant, e destul de costisitor dar rezultatul e garantat.