| raresh050403 a întrebat:

Sunt băiat si am sfarcurile umflate. Le am cam de un an, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate ești mai plinuț. În cazul ăsta, sportul pentru tine ar trebui sa fie în joaca super benefica și distractiva. Dacă tot ești la pubertate sau adolescenta, treci și pe la endocrinolog, nu trebuie sa fi bolnav pentru a învăța să ți monitorizezi starea de sănătate.

| Porcusorul a răspuns:

Urmeaza traseul: medic de familie -> endocrinolog -> diagnostic -> dupa caz tratament ori confirmarea lipsei oricarui diagnostic asociat cu simptomele tale.