| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte obosit chiar daca dorm noaptea 9 ore nu fac nimic complicat. Chiar si dupa ce stau linistit un week-end intreg lunea sunt obosit. Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Astenie de primavara.
Lipsa de vitamine din organism, lipsa miscarii la aer liber, orarul biologic dereglat.
Consuma multe fructe si legume proaspete!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medicul de familie, povesteste-i ce simti si iti va da cateva analize care te vor lamuri ce ai. Iti dau doar cateva exemple: anemie, astenie de primavara, tuberculoza, deficit de vitamina B12, o tumora, o infectie cronica, cu Candida sau un virus.

Anna
| Anna a răspuns:

Astenia de primavara.lipsa vitaminelor, lipsa calciului in organism.Si eu am lipsa de calciu, si uneori ma simt permanent obosita. oricat de mult as dormitongue

cristian
| cristian a răspuns:

Incearca sa reduci perioada de somn si vei vedea ca vei fi mult mai odihnit.

| nicky a răspuns:

Ar fi bine sa-ti faci niste investigatii, sunt multe cauze din care te poti simti obosit.

| otypa a răspuns:

Asta se numeste LENEVIE