| MaraMaryMariolla a întrebat:

Sunt însărcinată în 14 săptămâni și aș vrea să fac întrerupere de sarcină, am citit pe internet că se poate dar nu găsesc un medic. Îmi puteți recomanda pe cineva din Piatra Neamț, vă rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună dar ce varsta ai? Multumesc, sarcină usoară si multă sănătate.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai implinit deja 14 saptamani, nu se mai poate face avort, de aceea nici un medic nu-si va risca cariera si libertatea, sa-ti faca avort acum.
Totul era legal si posibil PANA la implinirea celor 14 saptamani.

Daca ai statat pana acum, inseamna ca ai vrut sa-l pastrezi. ce te-a determinat tocmai acum, sa vrei sa-l elimini?
Copilasul este deja format si este pacata sa-l ucizi in pantce. Mai gandeste-te!

| Cduncfujndf a răspuns:

Câți ani ai? De ce vrei să faci avort? Oricum e prea târziu ca să mai faci ceva în sensul ăsta. Mai bine păstrează copilul și ai grijă de el, sau căuta o familie bună să îl dai spre adopție. Dacă nu pur și simplu dul la un orfelinat.