| cami_6226 a întrebat:

Daca faci o intrerupere de sarcina si dupa doua saptamani ai relatii sexsuale, ce riscuri sunt sa ramai insarcinata? multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La doua saptamani dupa o intreupere de sarcina, relatiile sexale sunt complet interzise. Efectele pot fi dezastruoase, mergand pana la o infectie care se poate lasa cu histerectomie. Privind intrebarea: riscul de sarcina e mare.

8 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Daca tu crezi ca faci sex, si faci intrerupere de sarcina este totuna cu a te spala pe dinti dupa ce ai mancat un gratar cu usturoi, te inseli amarnic. Cancerul atita pindeste, o dereglare celulara si apoi degeaba mai plangi. Vezi tu, omul este singura fiinta de pe terra, care de atita inteligenta a gasit si a adus si tomuri intregi de justificari, pentru a face din sex o placere. Si asta nu ar fi chiar un pacat asa de mare dar cind treci peste orice consecinte pentru a face din sex un sport de performanta atunci chiar ca e grav. Cu ce este mai grozava o femeie care a facut sex cu 1000 de barbati de aceea care a facut sex de placere, din dragoste cu unul singur? Iar daca a ramas insarcinata, aceasta din urma placerea este incununata si cu o viata noua zamislita din dragostea lor. Tu ce ai facut? Ai aruncat un embrion uman pentru a te grabi sa o iei de la capat. Eu daca as fi femeie, nu as face o intrerupere de sarcina cu riscurile aferente doar pentru placerea "iubitului" de a se descarca din nou. Scuze pentru duritate dar atitea probleme apar din cauza sexului facut fara discernamint si de la varste fragede incit nu poti sa nu te indignezi.

| Mo a răspuns:

Pai...cam ai destul de multe!

| cribus a răspuns:

Normal relatii sexsuale ar fi trebuit sa ai dupa 6 saptamani! sansele sunt foarte mari si poti avea si alte probleme!

| crisa a răspuns:

Foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data ce nu vrei sa ai o sarcina, in primul rand i-a masuri contraceptive si nu mai duci grija de nimic, si in al doilea rand medicul ginecolog i-ti poate spune dupa cate sap poti avea relatii sexuale.

| dalida a răspuns:

Http://jurnaldeavort.blogspot.com/
ceea prin ce trec eu...

| maladoi a răspuns:

Nnn

| Irinsa a răspuns:

Mie mi s-a intamplat aceeasi treaba dar partenerul meu a avut mare grija sa nu se termine in mine. Deci sunt foarte sigura...intrebarea mea este: risc sa raman gravida la fel?