| marinelamarin a întrebat:

Sunt la menopauza, nu mananc carne, fac miscare si nu slabesc. Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Carnea nu are legatura.
Nu te ingrasi de la carne ci de la carbohidrati/grasimi iar tu nu slabesti pentru ca miscarea e prea putina si mananci prea mult. Asta e ecuatia simpla. Ideea e sa mananci multe legume, fructe si surse de proteina vegetale daca nu servesti carne din diverse motive. Carbohidratii precum fainoasele, cartofii, orezul alb sau painea sunt bine de evitat sau redusi cat de mult daca esti la dieta.

| marinelamarin explică (pentru Holy2010):

Tocmai asta e nu mananc cartofi fidea paste in general si miscare fac slava domnului am magazin la tara si nu stau acolo merg atunci cand suna clientul fac km intregi pe zi

| Holy2010 a răspuns (pentru marinelamarin):

Sa ne intelegem. Si in cazul in care mananci sanatos evitand alimentele bogate caloric. Daca mananci prea mult nu ai cum sa slabesti. De asemenea trebuie tinut cont de ora la care mananci.
Sunt online o multime de tablele care iti spun cate calorii contin alimentele. Incearca sa calculezi exact cat mananci cateva zile si apoi reduci la 1500 calorii pe zi. Imposibil sa nu vezi rezultate in doua saptamani. E putina munca la inceput dar inveti cum sa iti intocmesti dieta personalizat. Sau daca iti e greu incearca o dieta disociata dar si aici atentie la calorii.

Răspuns utilizator avertizat
| ReMusS a răspuns:

Cumpara S Line SISTEM