| Floryn9 a întrebat:

Sunt pastile de invatat si de memorat mai usor? Daca da, cum se numesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, totul e sa te corectezi tu singur

| Florentina9210 a răspuns:

MemoPlus, Lecitina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt.Memo plus si altele sunt pentru batrani sau pentru bolnavi ce au probleme cu memoria.Adica uita de la mana pana la gura.

| BJK1903 a răspuns:

Memo plus si Bilomag astea 2 sunt bune si retii mai usor. happy

| vladeusebiu a răspuns:

Exista pastile dar te sfatuiesc sa nu recurgi la acestea ideea e ca inveti atat cat iti permite capacitatea intelectuala.Nu toti putem fi genii.

| DanielCD a răspuns:

NU pastilele te ajuta sa inveti mai usor; ar fi prea banal; ele te ajuta sa te concentrezi asupra lecturii! Dar acestea sunt suplimente; deci mai intai somnul, alimentatia, mediul inconjurator si dupa aceea suplimentele!
"Repetitia este mama invatarii" - proverb romanesc(cred)

| FunditzaWwW a răspuns:

MeMO plus

| marius9998 a răspuns:

MemoPlus