| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgina si imi vine multa menstruatie!
M-am saturat de tampoane, se umple repede si ma patez chiar si cand sunt afara!
E foarte nasol si nu mai suport!crying
Pot sa folosesc Ob-urile? De care?
Ma voi dezvirgina daca le folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sunt OB-euri si pentru virgine dar daca cu tampon nu te simti in siguranta nici cu ob nu esti... poti totusi sa folosesti ob si sa pui si un tampon pentru orice eventualitate pentru ca si cu ob te poti pata[si in cazu asta curge pe tampon]

| wolder a răspuns (pentru mona):

Cum se numesc Ob-urile pentru virgine? Care sunt?
Da multumesc de sfat, sa stii ca asa ma gandisem sa fac big grin sa imi pun si tampon si Ob

| mona a răspuns (pentru wolder):

Nu stiu cum se numesc pentru ca nu folosesc ob-euri de niciun fel dar banuiesc ca pe cutie trebuie sa scrie, mie o prietena imi spunea ca exista ob pentru virgine, poti sa intrebi la farmacie daca nu te descurci in magazin

| wolder a răspuns (pentru mona):

Multumesc! happy

| mona a răspuns (pentru mona):

Cu placere si numai bine!

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Domnișoară, O.B.-urile nu sunt pentru virgine, da?
Folosește pe cele externe, pe cele mai groase și mergi mai des la toaletă să te schimbi.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e recomandat ca o virgina sa foloseasca OB-uri.

| wolder a răspuns (pentru Abh):

De ce? Am primit o brosura de la OB si scrie ca nu e nicio problema!

| Maariiaa a răspuns:

Caută în farmacii Ob-uri și specifică-i farmacistei că ai vrea unele care să nu te dezvirgineze. Folosește un ob(o să ai un discomfort, însă asta e situația) și un tampon rezistent și mare cu gel. Always sunt cele mai calitative.

| Giinger a răspuns:

Da te vei dezvirgina-eu asa am auzit -iti recomand absorbante de noapte si pe timp de zi daca ai o menstruatie atat de abundenta.

| TotLora a răspuns:

Cel mai bine este sa o rogi pe mama ta sa te duca la un control. Acolo doctorul iti poate spune cu precizie daca poti sau nu folosi ob-uri.

| wolder a răspuns (pentru TotLora):

Asa e! Buna idee! Multumesc!

| Alexstrasza a răspuns:

Nu te dezvirginezi daca folosesti OB-uri! Nu ai cum! Doar o sa simti un discomfort cand le folosesti(fiind virgina). Si daca tot ai menstruatia asa de abundenta, du-te la un control happy

| wolder a răspuns (pentru Alexstrasza):

Am fost la un control! am chisturi ovariene si nu are ce sa-mi faca! Osa-mi dea anticonceptionale cand voi fi mai mare!
multumesc de sfatkiss

| swaggerofachampion a răspuns:

Nu stiu sigur daca te poti dezvirgina, dar nu iti recomand sa risti.
Incearca sa folosesti niste tampoane mai mari, si cu gel. Eu folosesc din acelea, si chiar si mie imi vine mai multa menstruatie, dar nu mai am nici o problema acum ca folosesc cele mari cu gel.
Incearca Always, sunt foarte bune.
Ob-urile mi se par putin incomfortabile, chiar daca nu am incercat, si probabil ca nici nu o sa incerc, pentru ca nu imi plac si nu o sa imi placa niciodata.
Numai bine!

| Crucified a răspuns:

Du-te dracu cu ciclu mati' d-aici. m-am saturat pana peste cap de astea cu cicilu lor crying

| wolder a răspuns (pentru Crucified):

Toate fetele au ciclu. Nu am mai auzit baiat sa se fi saturat de fete :O laughing)!
Cred ca ai o problema. Pastreaza-ti inclinatia sexuala pentru tine nu le mai spune si altora ca nu le pasa. Chiar nu ma priveste pe mine daca tu esti gay rolling on the floor!

| Crucified a răspuns (pentru wolder):

Dar tu ce esti?

| wolder a răspuns (pentru Crucified):

Heterosexuala. De ce?

| Crucified a răspuns (pentru wolder):

Esti prea narcisista.

| Ciocolata007 a răspuns:

Incearca absorbante de la bella.Ma folosesc de ele de mult timp si sunt foarte multumita.happy