| DianaAlexandra0214 a întrebat:

Tata a fost sa-si faca analizele fiindca se simtea foarte rau. Stari de voma, dureri de cap, urina rosiatica -maro. Analizele au iesit destul de rau. 8 dintre cele de la biochimie urina sunt anormale. Deci:
Leucocite: 5-15
Hematii: 5-15
Mucus : prezent
nitriti: pozitiv
leucocite ( esteraza granulocitara ) : 100
proteine :500
corpi cetonici: 5 mg /dL
hematii ( hemoglobina ) : 250
Stiti cumva daca este vorba de vreo boala sau de ceva ingrijorator? O sa mearga la medic cu ele insa vrea sa stie de acum daca e ceva grav. Restul sunt ok. Multumesc din suflet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Pare a fi o infectie urinara, dar nu ai spus nimic cum ca ar fi o bacterie/ciuperca/parazit microscopic descoperit la analize. Biochimia da doar indicii, nu diagnostice.