| WalterWhite a întrebat:

Tocmai am mancat friptura, carnat etc toate de porc iar acum ma doare burta si simt tot uleiul ala si mi-e greata, cum scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ErrChan a răspuns:

Daca ti-e greata e simplu. Vomita. Sper sa iti revii.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ia un algolcamin si stai intins in pat. Nu are rost sa te agiti, deoarece te va durea mai tare.

| axeldavid a răspuns:

Bea niste iaurt

| PяInCєSs a răspuns:

Lamaie sau limonada... happy

| Lapusneanu a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate...

| MrMaloneSV a răspuns:

Asa face tot romanul isi pune burta la cale pana ce o umple iar dupa se intreaba de ce il doare stomacul.Asta e nu ne putem abtine la carnea de porc mai ales in preajma Craciunului.Eu te sfatuiesc sa iei un pansament gastric sau un calmant pana maine, iar maine sa mergi la doctorul de familie sa vada daca nu e nimic grav.Nu e chiar asa de buna grasimea, mai ales in exces.

| cURcUbeUiNnoNcULorI a răspuns:

Mananca lamaie, sau ia metroclopamid