| Ary93 a întrebat:

Un remediu pentru tiuitul din ureche? ...Cand stau cu capul pe perna si e liniste in camera aud in urechea dreapta un tiuit care e destul de enervant. Tensiunea o am 11; 7.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Tot de la tensiune este acel tiuit. Probabil faci puseuri de tensiune. Mergi la medicul tau si spune-i.

| Ary93 explică (pentru Peridava):

De fel nu am tensiune mare.o am 11; 7...de asta am si pomenit de tensiunea pe care o am.

| Peridava a răspuns (pentru Ary93):

In mod normal o ai asa. Dar "puseu" inseamna ca iti creste tensiunea pe o perioada foarte scurta de timp. Si aste este destul de periculoasa. Periculoasa poate fi si cauza.

| Ary93 explică (pentru Peridava):

Ce medic sa consult?

| Peridava a răspuns (pentru Ary93):

Medicul tau de familie este primul pe care trebuie sa-l vizitezi. Numai el iti poate da trimiterea. Si cu siguranta va sti unde, chiar daca va fi nevoie si de 2 trimiteri.