| Bubiko a întrebat:

Unde se face injectia antitetanos daca ai calcat intr-un cui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanSor a răspuns:

Cel mai des se face intravenos, dar depinde de recomandarile medicului.
Poti sa te duci la urgenta, pentru ca sunt gratuite serviciile. happy
Sanatate si ne mai auzim...winking

11 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

În umăr î-ţi face, aşa mi a făcut mie în aprilie cînd m-au muşcat doi cîini, dacă eşti din bucureşti mergi la spitalul colentina.

| adriangabor92 a răspuns:

In picior

| Kittynika a răspuns:

La spital... mi-am facut si eu de doua ori. mi-a fost facuta in mana injectia.

| Petronela a răspuns:

Intravenos

| DareToKnow a răspuns:

Injectia antitetanos o poti face la un punct sanitar sau la un spital.

| Altu a răspuns:

La spitalul de boli infectioase. (Spital, sectia boli infectioase in orasele mici)
Du-te la orice sectie de urgenta si te indruma ei daca nu stii unde exact se afla sectia de boli infectioase.

| katy2010 a răspuns:

La un cabinet medical sau la spital.depinde care iti este mai aproapehappy
sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| ravanoos a răspuns:

In picior acolo mi-am facut-o si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face strict intramuscular, de obicei in muschiul deltoid, adica la nivelul bratului, un pic mai jos de umar.Nu doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face NICIUN vaccin intravenos, ai dat fundita complet aiurea.

| blablablablabl a răspuns:

In mana dupa cate stiu eu ai dat funda aurea se face in muschi deunde atata injectie intravenos laughing